ICBC Turkey Yatırım, Akbank’ın 605 milyon dolar karşılığı tutarındaki sendikasyon işleminde Eş Koordinatör olarak yer aldı.

ICBC Turkey Yatırım, Akbank’ın 605 milyon dolar karşılığı tutarındaki sendikasyon işleminde Eş Koordinatör olarak yer aldı.

ICBC Yatırım, küresel likiditedeki daralmalar, belirsizlikler ve yaşanan maliyet dalgalanmalarına ragmen Pekin Merkez  Genel Müdürlük ilgili birimlerinin de desteği ile önemli bir sendikasyon projesine imza atmıştır.

ICBC Yatırım, Akbank’ın başarıyla gerçekleştirilen sendikasyon işleminde Eş Koordinatör, Talep Toplayıcı ve Lider Düzenleyici olarak yer almıştır. Yurt dışı booking ve fonlama işlemlerini başarı ile sonuçlandırılıp, gerek Akbank'ın 605 milyon USD büyüklüğündeki sendikasyonuna ilişkin koordinasyon görevimizi gerekse ICBC’ nin 50 milyon EUR meretebesindeki katılımını başarıyla tamamlamış bulunmaktayız.

367 gün vadede dolar ve euro olmak üzere iki ayrı dilimde sağlanan sendikasyon kredisi gerek Türk ekonomisi gerekse Türk bankacılık sektörüne olan güveni günümüz şartlarında bir kez daha göstermiş oldu.

ICBC Yatırım, günümüz şartlarına rağmen Amerika kıtasından Asya’ ya kadar 29 saygın banka katılımı ile oluşturulan konsorsiyumda Abu Dhabi Commercial Bank, Bank of America Merrill Lynch, Emirates NBD ve Standard Chartered Bank ile birlikte eş koordinatör olarak görev almıştır.