ICBC Hakkında

ICBC Hakkında

ICBC Hakkında

ICBC Turkey Bank iştiraki olan ICBC Yatırım, 1996 yılında İstanbul'da kurulmuş olup, ödenmiş sermayesi 76 Milyon TL'dır. 

ICBC Yatırım, sermaye piyasası ürünlerinde aracılık hizmeti vermekte, farklı risk ve getiri kategorilerindeki yatırım fonları ve portföy yönetimi alternatifleri sunmaktadır. Kurumsal müşterilere, özel sektör tahvili ve finansman bonosu ihraçları ile finansman çözümleri yaratan ICBC Yatırım, halka arz faaliyetleri ile de yatırımcı ve kurumların buluşmasına zemin hazırlamaktadır. Deneyimli araştırma ekibi ile müşterilerine günlük, haftalık raporlar ve hisse senedi analizleri hizmeti sunan ICBC Yatırım, ICBC bank şubeleri ve 21 şubesi ile de daha geniş müşteri kitlelerine yardımcı olmaktadır.  

Ana hissedarımız ICBC Bankası A.Ş'nin çoğunluk hisseleri 22 Mayıs 2015 tarihinde, ICBC ( Industrial & Commercial Bank of China ) tarafından devralınmıştır.ICBC Yatırım bundan böyle dünyanın en büyük bankasının bir üyesi olarak hizmetlerine devam edecektir. 

ICBC 1 Ocak 1984 tarihinde Pekin de Çin Halk Cumhuriyetinin dört devlet bankasından biri olarak kurulan ICBC (Çin Endüstri ve Ticaret Bankası) dünyanın 42 ülkesinde, yaklaşık 17.000 şubesiyle, 496 milyon bireysel ve 5 milyon kurumsal müşteriye hizmet vermekte olup, üç yıldır dünyanın en büyük bankası* ve en büyük şirketi** unvanlarının sahibidir.

ICBC Grubu'na ait bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

* Dünyanın ilk 1000 Bankası 2015
** Forbes – Dünyanın en büyük şirketleri 2015